Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. .Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkole będą funkcjonowały bez zmian.
Nauka zdalna od 9-29 listopada 2020r.
05.11.2020Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną.
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Szkoła do hymnu
05.11.2020Zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.
Szkoła pamięta...
02.11.202030.10.2020 r. delegacja z naszej szkoły wybrała się przed dniem Wszystkich Świętych na grób Andzi i Jerzyka Pastuszków, dzieci spalonych żywcem podczas II wojny światowej. Uprzątnięto i oczyszczono pomnik, usunięto opadłe liście. Zapalono znicze oraz chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar spoczywających w grobie.
„Pierwsze abecadło” – wyprawka Czytelnicza dla Pierwszaka
02.11.2020Nasza szkoła bierze udział w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” organizowaną przez Instytut Książki, która została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Celem akcji jest przede wszystkim rozbudzenie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcenie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, przypominanie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka.
Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą ponadto broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Wyprawki Czytelnicze zostaną wręczone Pierwszoklasistom podczas uroczystości ślubowania.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Regulamin nauki zdalnej
26.10.2020Regulamin_pracy_zdalnej_w_SP_w_Mirocicach.pdf
Regulamin organizacji nauczania zdalnego w Szkole Podstawowej w Mirocicach
I. PODSTAWOWE INFORMACJE O KSZTAŁCENIU ZDALNYM
§ 1. Organizacja pracy zdalnej.
1. Szkoła odpowiada za merytoryczne przygotowanie zajęć.
2. Uczeń i jego rodzice/opiekunowie prawni odpowiadają za właściwe i rzetelne wywiązywanie się z obowiązku uczestnictwa w kształceniu na odległość.
3. Niektóre z zajęć będą wymagały uczestnictwa w nich uczniów w zaplanowanym czasie, np. czat lub telekonferencja. Inne będą miały formę zadań, ćwiczeń czy kart pracy przesyłanych przez nauczyciela do samodzielnej realizacji przez ucznia.
4. Zadania określone przez nauczycieli mogą posiadać termin ukończenia (przesłania). Wybór odpowiedniego czasu realizacji tych zadań zostawiamy uczniom i rodzicom.
5. Prosimy o motywowanie dziecka do systematycznej, równomiernej pracy nad przyswajaniem materiału i wykonywaniem ćwiczeń.
6. Kształcenie zdalne nakierowane jest także na kształtowanie odpowiedzialności, rzetelności i systematyczności.
7. Zajęcia zdalne przewidują także sprawdzanie wiedzy i postępów uczniów, które podlegają ocenie zgodnie z obowiązującymi aktami prawa dotyczącymi oceniane.
§ 2. Zdalna edukacja – definicje.
1. Zdalna edukacja polega na zapoznawaniu się z różnego rodzaju cyfrowymi materiałami udostępnionymi w sieci Internet pod kierunkiem i aktywnym przewodnictwem nauczyciela.
2. Formy kształcenia dzielimy na synchroniczne, interaktywne (uczniowie i nauczyciel pracują w tym samym czasie, prowadząc komunikację w czasie rzeczywistym) oraz asynchroniczne (uczniowie przyswajają wiedzę, realizują zadane ćwiczenia, wypełniają testy, itd.).
3. Rezultaty działań w zarówno w kształceniu synchronicznym jak i asynchronicznym mogą być przedmiotem oceny.
II ORGANIZACJA ZAJĘĆ ZDALNYCH.
§ 3. Przebieg prowadzonej nauki zdalnej.
1. Treści edukacyjne podawane w środowisku zdalnym będą służyły realizacji podstawy programowej oraz rozwijaniu zainteresowań i pasji uczniów.
2. Nauczyciele w swojej pracy uwzględniają dostosowania wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych uczniów;
3. Nauczyciele prowadzący zajęcia będą systematycznie (w wyznaczonych godzinach i w sposób ustalony) umieszczali tematy zajęć, opisy zadań dla uczniów danej klasy i odpowiadali na zapytania uczniów i rodziców także za pomocą technik zdalnych.
4. Nauczyciel może kontaktować się z uczniami i/lub rodzicami za pomocą poczty e-mail, platform edukacyjnych, dysków współdzielonych oraz interaktywnie (w czasie rzeczywistym) za pomocą komunikatorów i aplikacji do komunikacji audio lub audiowizualnej.
§ 4. Sposób prowadzenia nauki zdalnej.
1. Dostępność nauczycieli online do kontaktu w czasie rzeczywistym.
a. Od poniedziałku do piątku w godzinach zawartych w planie lekcji umieszczonym w na stronie internetowej oraz określonych w harmonogramie konsultacji, nauczyciele pełnią dyżur online pozostając wtedy w gotowości do bieżącego kontaktu z uczniami lub rodzicami w czasie rzeczywistym.
b. Określony wyżej czas jest przeznaczony na zadawanie nauczycielowi pytań zarówno w formie pisemnej, jak i w trakcie rozmowy tekstowej, głosowej lub wideo.
2. Aktywność ucznia w trakcie nauki zdalnej.
a. Częstotliwość sprawdzania wiadomości oraz zadań domowych zależy od ucznia, jednak szkoła zaleca sprawdzanie konta ucznia na bieżąco, przynajmniej trzy razy dziennie.
3. Terminy wykonanych zadania.
a. Termin wykonania danego zadania nauczyciel opisuje w wiadomości opisującej zadanie lub w treści samego zadania.
b. W przypadku problemów technicznych lub organizacyjnych uczeń powinien zawiadomić nauczyciela o braku możliwości wykonania zadania w ustalonym terminie.
c. Jeśli uczeń ma wątpliwości, jak wykonać zadanie lub nie potrafi go wykonać –powinien zgłosić to nauczycielowi aby uzyskać jego pomoc.
4. Typu zadania umieszczane w wiadomościach przez nauczyciela.
a. Nauczyciel będzie zlecał uczniom zadania do wykonania w następujących formach:
- klasyczna, z odwołaniem do podręcznika, zeszytu ćwiczeń,
- tekstowy opis zadania do wykonania,
- link do interaktywnych platform edukacyjnych wykorzystujących formy nauki i sprawdzania wiadomości (np. filmy, quizy, testy),
- załącznik zawierający materiały tekstowe, grafiki, materiały audiowizualne, itp.
5. Przebieg zajęć interaktywnych z nauczycielem.
a. Nauczyciel może zorganizować lekcję online przy wykorzystaniu aplikacji audio, audiowizualnych lub na internetowych platformach edukacyjnych.
b. Czas trwania jednej lekcji wirtualnej nie może przekroczyć 30 min.
c. Informacja o formie i terminie spotkania online będzie przekazywana uczniom za pomocą wiadomości w e-mail lub komunikatora internetowego najpóźniej w dniu poprzedzającym lekcję zaplanowaną w takiej formie.
6. Opieka nad uczniem uczącym się zdalnie.
a. Uczeń przebywający w domu realizuje obowiązek szkolny pod opieką rodziców/opiekunów prawnych, którzy sprawują w tym czasie nad nim wyłączną opiekę.
b. Pracujący zdalnie nauczyciel nie ma możliwości realizowania swoich funkcji opiekuńczych.
7. Plan lekcji w trakcie zajęć zdalnych.
a. Aby dostosować ilość godzin dydaktycznych do możliwości psychofizycznych dzieci plan lekcji może został zmodyfikowany.
b. Aktualny plan lekcji jest umieszczony na stronie internetowej szkoły.
8. Frekwencja na zajęciach zdalnych.
a. w czasie nauczania zdalnego nie jest ewidencjonowana obecność ucznia na zajęciach;
b. nauczyciel w ramach ujętych w planie lekcji zajęć wpisuje adnotacje „obecność w
domu” (OWD)
c. adnotacja OWD - obecność w domu, nie ma wpływu na frekwencję.
9. Ocenianie postępów uczniów.
a. w czasie trwania nauczania zdalnego uczniowie są oceniani według zasad i skali określonej w Przedmiotowych i Wewnątrzszkolnych Zasadach Oceniania, które zawierają :
b. ocenę nauki i zachowania oraz aktywności ucznia;
§ 5 Stanowisko pracy, urządzenia, oprogramowanie, bezpieczeństwo i higiena pracy.
1. Warunki techniczne potrzebne do nauki zdalnej.
a. Rodzice/prawni opiekunowie dziecka powinni zapewnić odpowiednie warunki do realizacji nauki z użyciem metod i technik kształcenia na odległość;
b. uczniowie powinni mieć dostęp do sieci Internet oraz urządzeń umożliwiających połączenie z nim, wyposażonych w ekran, klawiaturę oraz mysz lub inne urządzenie kierujące wskaźnikiem ekranowym. Zalecany (ale niewymagany) jest dostęp do drukarki czy też posiadanie mikrofonu lub kamerki.
c. W razie problemów z zapewnieniem właściwych warunków do nauki zdalnej rodzice/prawni opiekunowie powinni ten fakt niezwłocznie zgłosić wychowawcy klasy;
d. Szkoła we współpracy z organem prowadzącym w miarę możliwości może użyczyć potrzebnych środków do nauki zdalnej;
e. W przypadku braku takich możliwości szkoła we współpracy z rodzicami/prawnymi opiekunami ustala sposób realizacji kształcenia na odległość.
f. W przypadku problemów technicznych szkoła postara się zdalnie wesprzeć w ich rozwiązaniu.
2. Stanowisko pracy ucznia.
- Wykorzystanie sprzętu komputerowego, tabletu lub telefonu oraz smart TV nie odbywa się w celach rozrywkowych.
- Należy ze zrozumieniem podejść do konieczności zapewnienia komfortu i wygody pracy uczniów.
- Zaleca się zapewnienie, schludnego, czystego biurka, odpowiednich narzędzi pracy oraz dobrego oświetlenia i ergonomii zgodnych z zasadami BHP.
- Należy unikać pracy przy komputerze i urządzeniach mobilnych w godzinach wieczornych i nocnych. Jeśli uczeń decyduje się za zgodą rodziców na pracę po zmroku zalecamy ustawienie w systemie operacyjnym filtra światła niebieskiego, aby uniknąć problemów ze zmęczeniem i bezsennością oraz zastosować właściwe oświetlenie.
3. Przerwy w pracy
- Aby wzrok mógł odpocząć zaleca się patrzenie przez okno lub kilka chwil aktywnego wypoczynku. Warto też wykonać odpowiednie ćwiczenia fizyczne, przeznaczone dla osób pracujących ze sprzętem komputerowym.
- Uczniom zalecamy wykonanie ćwiczeń proponowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach lekcji WF.
- Stanowczo odradza się w czasie przerw korzystania z urządzeń elektronicznych (przerwa nie może polegać na wykorzystaniu gier lub przeglądaniu stron internetowych).
- Należy bezwzględnie stosować zasady ergonomii, systematycznie odpoczywać oraz dbać o wentylację pomieszczenia.
- Szczegółowe normy dla nauczycieli można odnaleźć w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1 grudnia 1998 roku w sprawie bhp na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.
§ Bezpieczeństwo w sieci – RODO.
1. Przetwarzanie danych osobowych ucznia i nauczyciela.
a. Przetwarzanie danych osobowych podczas kształcenia zdalnego jest realizowane przez szkołę na podstawie obowiązujących w szkole regulacji RODO oraz rozporządzania Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącego kształcenia zdalnego.
b. Szkoła może wymagać od ucznia jedynie danych niezbędnych do założenia przez niego konta w odpowiednim systemie zdalnego nauczania oraz w celu realizacji obowiązku nauki w formie zdalnej (na podstawie np. 35 ustawy – Prawa oświatowego w związku z np. 6 ust. 1 lit. E RODO).
c. Rodzic (opiekun prawny) ma prawo wiedzieć, jak szkoła jako administrator będzie przetwarzała dane osobowe jego dziecka w trakcie nauki zdalnej;
d. Jeżeli platformy wykorzystywane do zdalnego nauczania są odrębnymi od szkoły administratorami przetwarzanych przez siebie danych, to rodzice i dzieci powinni od nich otrzymać klauzulę informacyjną o podstawowych zasadach i zakresie zbierania danych oraz administratorze, np. podczas zakładania konta;
e. Szczegółowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz przetwarzania danych osobowych ujęte są w „Rekomendacjach dla nauczycieli dotyczących zasad bezpieczeństwa w sieci oraz przetwarzania danych osobowych w systemie pracy zdalnej”, które stanowią odrębny dokument.
2. Zagrożenie w sieci Internet;
a. Ochrona uczniów przed zagrożeniami w sieci Internet jest obowiązkiem rodziców/opiekunów prawnych. Należy zachować w tym względzie szczególną czujność.
b. Rekomenduje się zastosowanie mechanizmów kontroli rodzicielskiej.
c. Należy zwracać uwagę na wszystkie programy, aplikacje czy strony internetowe używane podczas nauczania zdalnego.
d. Nauczyciel korzystając z tego typu rozwiązań i wskazując je uczniom podczas nauczania zdalnego kieruje się zasadami bezpieczeństwa w sieci.
e. Zakazuje się korzystania ze stron wskazywanych przez przeglądarkę lub programy antywirusowe zainstalowane na komputerze jako podejrzane, nie należy także włączać reklam internetowe, jakie mogą pojawiać się w czasie korzystania z nauczania zdalnego, na linki do serwisów niewskazywanych bezpośrednio przez nauczyciela, nie pobierać załączników niewskazanych przez nauczyciela.
Dyrektor szkoły:
Agnieszka Kowalska
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, 1078, 1287,1680, 1681, 1818, 2197 i 2248 oraz z 2020 r. poz. 374)
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1 grudnia 1998 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. (Dz. U.nr 148 poz.973)
Nowe tablety w naszej szkole
27.10.2020Nasza szkoła znalazła się wśród placówek, do których Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekazał tablety wraz z usługą dostępu do internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”. Wartość dostarczonego sprzętu wynosi 24261,75 zł brutto. Taki szkolny pakiet NASK składa się z 25 tabletów wraz z etui, klawiaturą, rysikiem i usługą mobilnego dostępu do sieci internetu, świadczoną do końca roku szkolnego 2020/2021. Głównym kryterium branym pod uwagę było podpisanie przez dyrektora szkoły umowy z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną, usytuowanie szkoły oraz dostęp do sieci internetowej.
Mamy nadzieję, że dostarczony sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci oraz do realizacji zdalnego nauczania.
W naszej szkole powstała jadalnia
27.10.2020W Szkole Podstawowej w Mirocicach została utworzona jadalnia.
Zadanie zostało zrealizowane z Programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wsparcia w latach 2019-2023 organów prowadzących, publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizacje stołówek i miejsc spożywania posiłków.
Wartość zadania wyniosła 23378,20, w tym dofinansowanie 18378,20 zł, środki na wkład własny w wysokości 5000,00 zł szkoła otrzymała z Funduszu Sołeckiego Wsi Mirocice, dzięki którym przeprowadzony został remont jadalni.
Jadalnia szkolna w nowej odsłonie jest jasna, kolorowa i estetyczna.
Życzenia od Burmistrza MiG Nowa Słupia
27.10.2020Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Gąsiora Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia za złożenie pięknych życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierowanych do Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły. Dziękujemy również za przekazanie naszej placówce zestawu lektur szkolnych.
Komunikat
26.10.2020Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne
Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.
Dzień Chleba
26.10.2020Z okazji Światowego Dnia Chleba Samorząd Uczniowski przeprowadził w naszej szkole akcję promującą dobry chleb i zdrowy styl życia.
Uczniowie pod okiem opiekuna SU mieli okazję upiec pieczywo, wrzucając potrzebne produkty do specjalnego urządzenia do wypieku chleba. Zapoznani zostali z historią oraz różnymi ciekawostkami związanymi z chlebem. Zapach pieczonego chlebka unosił się w całej szkole i wszyscy chętnie zmierzali w kierunku jadalni szkolnej, gdzie odbyła się degustacja różnych jego rodzajów
Dzień Edukacji Narodowej
26.10.2020Dnia 16.10.2020 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy VI i VII pod kierunkiem pani Katarzyna Marzec. Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor Agnieszka Kowalska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Słowa uznania skierowała również do dzieci, przekazując słodkości dla nich. Niespodzianką dla nauczycieli był tort wraz z odśpiewaniem tradycyjnego "Sto lat" oraz film z podziękowaniami przygotowany przez SU. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie
Wycieczka na Św. Krzyż
25.09.2020Dnia 24.09.b.r. tradycyjnie, jak co roku o tej porze, odbyła się wycieczka na Św. Krzyż pod kierunkiem ks. Andrzeja Górnika. Opiekunami byli też Pani Ewa Polit Mazur, Edyta Ciszewska, Katarzyna Marzec oraz p. Krzysztof Kamiński .
Święty Krzyż nazywany też Łysą Górą owiany jest legendami, przekazami o świętokrzyskich czarownicach oraz słynnych sabatach, o czym w ciekawy sposób opowiedziała Pani Ewa Mazur.
Ksiądz Proboszcz oprowadził nas po klasztorze, mogliśmy zobaczyć platformę widokową na świętokrzyskie gołoborza. Odwiedzilismy również Sanktuarium z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego (kościół Św. Trójcy, kaplicę Oleśnickich, Muzeum Misyjne). Weszliśmy także na wieżę widokową.
Po zwiedzaniu dzieki uprzejmości i hojności księdza Andrzeja oraz Ojców Oblatów zjedlismy pyszny bigos oraz ciasto jabłkowe z kruszonką (jeszcze cieplutkie ) z kompotem jabłkowo malinowym. Nie zabrakło także lodów dla każdego Zeszliśmy wszyscy ze Świętego Krzyża pieszo do Mirocic z zadowoleniem.
Sprzątanie Świata 2020
25.09.2020Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata 2020" pod kierunkiem Pani
Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacją o tej tematyce
https://view.genial.ly/5f6.../presentation-sprzatanie-swiata
Konkurs Nadleśnictwa Łagów
04.09.2020III miejsce oraz wyróżnienie
Nasi uczniowie wzięli udział w zeszłym roku szkolnym w konkursie na ekologiczne karmniki "Pomagamy przetrwać zimę ptakom zimującym w Górach Świętokrzyskich", którego opiekunem była Pani Monika Góźdź.
Nadleśnictwo Łagów jako organizator konkursu przyznalo nagrody i wyróżnienia dla naszych uczniów:
za III miejsce dla Patryk Nowak,
a także
Wyróżnienie dla Katarzyny Jagiełło oraz Gabrieli Marzec
Wszyscy uczniowie bioracy udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!!!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
04.09.20201 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Z uwagi na nietypową sytuację pierwszy dzień w szkole nie był tak uroczysty jak w latach wcześniejszych.
Pani Dyrektor wraz z nauczycielami powitali uczniów najpierw starszych z klas IV-VIII, potem młodszych z klas OP-III, przy zachowaniu odpowiednich warunków sanitarno-epidemiologicznych.
Radość z możliwości spotkania się z przyjaciółmi i nauczycielami była ogromna.
Wszystkim życzymy dużo zdrowia i wielu sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. :)