W dniu 7.03.2023r. uczniowie kl. 0-III oglądali spektakl teatralny w ramach Internetowego teatru TVP ,, Wielki Buzz Grow" w wykonaniu aktorów z teatru ,,Pinokio" z Łodzi.
Międzynarodowy Dzień Pisarzy
09.03.20233 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy na całym świecie. Święto zostało ustanowione w 1986 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy (PEN Club. Celem działania PEN Club jest promowanie swobodnej wymiany twórczości ponad wszelkimi konfliktami narodowymi, klasowymi, rasowymi, czy przeciwstawianie się dyktaturze lub cenzurze. Z tej okazji dziewczynki z SU przygotowały kącik z literatura współczesną, dzięki czemu uczniowie mogli poznać pisarzy innych od tych, z którymi spotykają się na lekcjach języka polskiego
Dzień Bezpiecznego Internatu 2023
09.03.2023W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 nasi uczniowie klas I-VIII wzięli udział w lekcjach online organizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą PIB NASK oraz Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Następnie został zorganizowany konkurs pod kierunkiem Pani Katarzyny Marzec oraz Małgorzaty Kaniewskiej w kategorii klas I-III oraz IV-VI na plakat oraz grafikę dotyczące bezpieczeństwa w internecie.
W kategorii I wyróżniono prace Szymka Olejarczyka z kI. I, Tomka Gałki z kl. II oraz Kuby Błaszczyka z kl. III.
W kategorii II wyróżniono grafiki Mai Brackiej z kl. IV, Mai Kozlowskiej z kl. V oraz Michała Laska z kl. VI. Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i naklejki. Wszyscy uczniowe biorący udział otrzymali oceny celujące z informatyki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, ze konkurs przyczynił się do zwiększenia swiadomosci bezpiecznego korzystania z internetu.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
09.03.2023Jutro tj.1 marca po raz kolejny będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony w 2011 roku. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 1 marca 1951 roku został wykonany wyrok na dowództwie ostatniej komendy Zrzeszenia WIN. Przypomnijmy, że mianem Żołnierzy Wyklętych bądź Niezłomnych nazywamy partyzantów, którzy po 1944 roku walczyli z komunistami, narażając swoje zdrowie i życie. Ojczyzna była dla Nich wartością nadrzędną. Cechowała Ich niebywała odwaga.
Uczennice klasy VIII - Gabriela Marzec i Nadia Rapcia pod kierunkiem pana Krzysztofa Kamińskiego przygotowały ciekawą prezentację multimedialną na temat Żołnierzy Wyklętych. Na zakończenie wysłuchaliśmy utworu "Tadek” w wykonaniu Tadeusza Polkowskiego, który znany jest w internecie jako Tadek Firma Solo. Muzyk rapuje m.in. o Żołnierzach Wyklętych, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, “Nilu” czy “Ince”. Pamiętamy i pamiętać będziemy o Zaporze, Uskoku, Szpagacie, Kmicicu, Łupaszce, Lalusiu, Ince i wielu innych... Chwała bohaterom
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
08.03.2023Jak co roku 21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - święto to zostało ustanowione przez UNESCO.
W tym szczególnym dniu przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest kultywowanie ojczystego języka, dbanie o jego piękno i poprawność językową. Czy wiecie Państwo, że język polski należy do jednych z najtrudniejszych języków świata? A błędy popełniają nawet osoby, które świetnie się nim posługują .
Pamiętajmy, że język ojczysty to tożsamość narodowa i korzenie. Dbajmy o język polski!
Tego dnia podczas zajęć języka polskiego w klasach IV-VII panie Agnieszka Kowalska oraz Ewa Mazur zapoznały uczniów z krótką prezentacją dotycząca bogactwa naszego języka (homonimy, frazeologizmy, homofony oraz łamańce językowe). Uczniowie pracowali ze słownikami frazeologicznymi i wspólnie wykonali plakat. Najwięcej radości sprawiły wszystkim łamańce językowe
Mural stworzony przez kl. VIII
08.03.2023W klasie VIII na zakończenie pracy z lekturą uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Mazur stworzyli mural, by w ten sposób podsumować i utrwalić treść lektury ,,Kamienie na szaniec."
Realizacja trwała 3 godziny lekcyjne. To były wspaniałe lekcje. Dodatkowo uczennica Nikola Rapcia przygotowała "Lekturę na wieszaku", dzięki której łatwiej będzie uczniom powrócić do treści książki podczas powtórek przed egzaminem
Podsumowanie konkursu matematyczno- geograficznego "Mistrz w każdej skali"
08.03.202317 lutego w naszej szkole odbył się konkurs matematyczno - geograficzny dla klas V-VIII pod nazwą "Mistrz w każdej skali" pod kierunkiem p. Katarzyny Marzec oraz p. Moniki Góźdź Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań otwartych polegających na przeliczaniu skali, umiejętności zamiany jednostek, wykorzystaniu tych umiejętności w zadaniach obliczeniowych związanych z mapą i odległością w terenie. Odbył się on w dwóch kategoriach: kl. V-VI oraz VII-VIII.
28 lutego odbyło się podsumowanie konkursu.
Kategoria klas V-VI:
I miejsce - Mikołaj Miśkiewicz
II miejsce - Maja Kozłowska
III miejsce - Karolina Marzec
Kategoria klas VII-VIII:
I miejsce - Patryk Nowak
II miejsce - Nadia Rapcia
III miejsce - Gabriela Marzec
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Udział w akcji "Karmnik" oraz podsumowanie projektu Świętokrzyskiego Parku Narodowego "Dodajemy energii ptakom na zimę"
08.03.202324 lutego br. delegacja uczniów z kl. IV-V pod opieką p. Moniki Góźdź uczestniczyła w podsumowaniu projektu Świętokrzyskiego Parku Narodowego "Dodajemy energii ptakom na zimę" oraz uczestniczyła w akcji "Karmnik".
Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób obraczkuje się ptaki, wzięli udział w obrączkowaniu modraszki, sikorki bogatki oraz czyżyka
W drugiej części posłuchali bardzo ciekawej prezentacji o tropach zwierząt, w której aktywnie wzięli udział
Całość dopełniło jedzenie kiełbasek z ogniska i picie gorącej herbaty
Dziękujemy Świętokrzyskiemu Parkowi Narodowemu za możliwość uczestnictwa w projekcie oraz za bardzo pomocne i ciekawe materiały dydaktyczne, które szkoła otrzymała w ramach realizacji projektu
"Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej" w klasach IV-V
08.03.2023Dziś realizowaliśmy moduł "Zdrowie". Pierwszym zadaniem uczniów była relaksacja z użyciem rodzynek Uczniowie mieli za zadanie wybrać sobie jedynego rodzynka i kosztując go, poczuć się jak na Rodzynkowej Wyspie. Drugim wyzwaniem było zrobienie zdrowej, owocowej sałatki.
Obie klasy spisały się świetnie. Pyszne sałatki zniknęły w mgnieniu oka. Następnie na tablicy dopasowaliśmy wybrane przez siebie określenia do pierwszych liter owoców, tak aby opisywały ich smak
Podsumowaniem było dokończenie swojej złotej myśli "Chcę być zdrowy jak......., ponieważ......". Padły piękne sformułowania. Dzieci wiedzą, czym jest zdrowie i jak należy o nie dbać
Realizacja projektu ,,Drużyna Sir PET-era" w klasach 1-3
08.03.2023W dniu 20 lutego br. uczniowie w ramach kolejnych zajęć rozwiązywali zagadki ekologiczne ,,Fabryka misiów "i ,,Na tropie". Dzieci zgodnie współpracowały w czterech zespołach, wykonując różnorodne zadania. Uczniowie odpowiadali na pytania, rywalizując między sobą o to, kto szybciej rozwiąże zagadkę. Na koniec wykonali w grupach pracę plastyczną z nakrętek i butelek PET z wykorzystaniem bibuły, plasteliny i kredek według własnych pomysłów
Projekt "Drużyna Sir PET-era" w klasach IV-VI
08.03.2023Kolejne zajęcia w ramach realizacji projektu "Drużyna Sir PET-era" w klasach IV-VI
Dziś uczniowie zmierzyli się z grami ekologicznymi: Fabryką Misiów oraz Mapą PSZOK-u. Dzięki wzajemnej współpracy wspaniale poradzili sobie z zadaniami. Na koniec lekcji wykonali baner podsumowujący obie eko-gry, który zawisł na głównym korytarzu.
#RozmawiajReaguj – pierwsza kampania społeczna Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15
08.03.2023Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego! Zawsze pełna odpowiedzialność jest po stronie sprawcy. Istotą pierwszej kampanii społecznej Państwowej Komisji jest więc rozbudzenie w dorosłych opiekunach świadomości i umiejętności właściwego podejścia do dziecka skrzywdzonego.
W szczególności celem jest odbarczenie dzieci z poczucia winy i wstydu oraz zapobieganie ponownemu zranieniu po ujawnieniu sprawy. Kampania prowadzona jest w mediach elektronicznych a skierowana do dorosłych z małych miast i ośrodków wiejskich.
Materiały i informacje są dostępne także na stronie https://pkdp.gov.pl/nie-wybaczysz-sobie/.
Rekrutacja do klasy I i OP na 2023/24 rok szkolny już ruszyła- ZAPRASZAMY
05.03.2023Karta_zgloszenia_dziecka_do_OP_przy_SP_w_Mirocicahc_na_2023-24r._szkolny.doc
Deklaracja_rodzica_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego-23-24.docx
formularz_zgloszeniowy_do_klasy_I.docx
wniosek_o_przyjecie_do_OP_dla_dziecka_spoza_obwodu.docx
Zarzadzenie_nr_1_rekrutacja_do_szkoly_i_oddzialu_przedszkolnego_na_2023-24_r._szkol..docx
"Program dla szkół"
05.03.2023Szanowni Państwo!
Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.
Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole, np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny, itp., za co z góry serdecznie dziękujemy.
Z poważaniem
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Tłusty Czwartek
16.02.2023Tłusty Czwartek odbył się w bardzo miłej i słodkiej atmosferze za sprawa mam z RR, które przygotowały dla wszystkich pyszny poczęstunek Dziękujemy Wioleta Skuza i Milena Bzymek
Walentynki w przedszkolu
15.02.202314 lutego 2023 r. nasze przedszkolaki wraz z zerówka świętowali ,,Walentynki". Dopasowywali połówki serduszek, tańczyli z serduszkowymi balonami, ułożyli wieże zakochanych . Dzieci wykonały również gniotki z balonu i mąki ziemniaczanej, była to doskonała zabawa sensoryczna Dotarła dlugo wyczekiwana poczta walentynkowa, a także pyszne babeczki od Rady Rodziców Był to dzień pełen przyjaźni, radości i zabawy
Walentynki
15.02.2023Dzien Św. Walentego z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek walentynkowy
Konkurs "Cukierek za życzliwość"
13.02.2023Dnia 27 stycznia br. został rozstrzygnięty szkolny etap ogólnopolskiego konkursu "Cukierek za życzliwość" Konkurs jest prowadzony przez Fundację "Dwa Skrzydła Anioła". Jego celem jest uwrażliwianie młodych ludzi na problemy innych oraz wskazywanie na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-V. Koordynatorem konkursu była p. Monika Góźdź. Uczniowie w okresie od 1 października do 15 stycznia prowadzili dzienniczki dobrych uczynków, w których zapisywali swoje dobro pełnione każdego dnia dla drugich osób. Dodatkowo liczyła się kreatywność i forma wypełnienia dzienniczka.
Komisja wyłoniła 3 miejsca zasługujące na wyróżnienie:
I miejsce - Maja Kozłowska
II miejsce - Natalia Waligórska
III miejsce - Karolina Marzec
Dzienniczek Mai (I miejsce) zostanie wysłany do Fundacji Dwa Skrzydła Anioła w celu rywalizacji w etapie ogólnopolskim. Trzymamy kciuki
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów