Teatr jest skutecznym narzędziem pracy w profilaktyce dzieci i młodzieży. Poprzez interakcję z aktorami dzieci uczą się rozpoznawać emocje i reagować na nie w sposób konstruktywny. Współpraca z teatrem wspiera rozwój umiejętności społecznych, takich jak: współdziałanie, empatia i rozumienie innych osób. Udział w takiej formie profilaktycznej stwarza sytuacje, dzięki którym dzieci uczą się szanować różnice i akceptować siebie nawzajem, co jest kluczowe dla budowania zdrowych relacji międzyludzkich.
W ramach miesiąca profilaktyki uczniowie klas I – III i dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spektaklu „Księga życzeń”., zaś uczniowie klas IV-VIII zobaczyły przedstawienie „Szkolne tarapaty”.
Dzieci miały możliwość obejrzenia barwnego przedstawienia, podczas którego przeniosły się w świat przygód sympatycznych bohaterów, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Niecodzienna lekcja miała bowiem na celu kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, empatii, szacunku dla norm, zasad, pomocy słabszym oraz poruszała wiele innych ważnych obszarów wychowawczo – profilaktycznych.
Spektakle zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Nowej Słupi.